Yöneticilerin yüzde 50’si ofise dönmeyi düşünüyor

0

ofise dönüş

Microsoft, 2022 İş Eğilimi Endeksi çalışmasının ilk bulgularını yayınlıyor. Microsoft’un ikinci yıllık çalışma sonuçları, 31 ülkede 31.000 kişinin katıldığı bir anketin yanı sıra Microsoft 365’teki “trilyonlarca veriden” ve LinkedIn’deki işgücü eğilimlerinin analizinden geliyor.

Yetkililer bugün verilerin “Büyük Değişiklik”/”Büyük İstifa”nın bitmekten çok uzak olduğunu gösterdiğini ve hibrit çalışanların %51’inin uzaktan kumandaya geçmeyi düşündüklerini söyledi. Aynı zamanda, uzak çalışanların yüzde 57’si hibrite geçmeyi düşüneceklerini söylüyor. Çalışanların %43’ü, önümüzdeki yıl işlerini değiştirmeyi düşünüyor.

Çalışanların daha fazla esneklik istemelerine rağmen, liderlerin yüzde 50’si bu yıl ofise tam bir yüz yüze dönüş planları olduğunu söylüyor.

Ankete katılan çalışanlar, ofise gelmeleri için bir neden istediklerini söylüyor ancak şirketlerin sadece yüzde 28’i kimin nerede çalışması gerektiği konusunda ekip anlaşmaları kuruyor. Ankete katılanların yüzde 53’ü sağlıklarına ve refahlarına iş yerine öncelik verme olasılıklarının daha yüksek olduğunu belirtiyor. İnsanların sağlıklarına daha duyarlı olduklarını söylemelerine rağmen, ortalama Teams kullanıcısının haftalık toplantılarda geçirdiği süre Mart 2020’den bu yana yüzde 22, mesai sonrası ve hafta sonu çalışması sırasıyla yüzde 28 ve yüzde 14 arttı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>