Techinside Google News
Techinside Google News

YouTube CEO’su Susan Wojcicki istifa etti

YouTube CEO'su ve ilk Google çalışanlarından Susan Wojcicki, video paylaşım platformunda yaptığı kişisel bir güncellemede, yaklaşık 25 yıl önce ​​başladığı teknoloji devindeki görevinden ayrıldığını söyledi.
- Advertisement -

YouTube CEO’su ve ilk Google çalışanlarından biri olan Susan Wojcicki, video paylaşım platformunda yaptığı kişisel bir güncellemede, yaklaşık 25 yıl önce ​​başladığı teknoloji devindeki görevinden ayrıldığını söyledi.

54 yaşındaki Wojcicki’nin yerini, Google’a 2008’de katılan kıdemli bir reklamcılık ve ürün yöneticisi olan yardımcısı Neal Mohan alacak.

Değişiklik, YouTube’un reklam gelirinin TikTok ve Facebook’un Reels gibi kısa biçimli video hizmetleri ve Netflix gibi akış hizmetleriyle izlenme süresi için yoğun rekabetin ortasında ikinci çeyrekte düşmesiyle geldi. Stanford mezunu olan Mohan, 2015 yılında YouTube’da baş ürün sorumlusu olarak atandı. Bu rolde YouTube Shorts, Müzik ve abonelik teklifleri oluşturmaya odaklandı.

Daha önce Google’ın 2008’de satın aldığı bir şirket olan DoubleClick’te yaklaşık altı yıl çalışmış ve daha sonra yaklaşık sekiz yıl Google’da görüntülü ve video reklamcılığından sorumlu kıdemli başkan yardımcısı olarak görev yapmıştı. Teknoloji dünyasının önde gelen kadınlarından biri olan Wojcicki, “aile, sağlık ve kişisel projelere” odaklanacağını ve Alphabet’te danışmanlık rolü üstlenmeyi planladığını söyledi.

Daha önce Google’da reklam ürünlerinden sorumlu kıdemli başkan yardımcısıydı ve 2014’te YouTube’un CEO’su oldu.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:10:19

Çip krizi ne zaman bitecek? 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir