YouTube telif denetimini artırıyor

0

YouTube telif denetimi

YouTube telif denetimini artırarak yayıncıları korumaya çalışacak. Bunun için videolar yayınlanmadan kontrol edilecek.

YouTube telif denetimi video yayınlanmadan başlayacak

Yayın platformları çok hızlı bir şekilde büyürken, bu alanda kontrol de bir hayli zorlaşıyor. YouTube kontrollerini artık video yayınlanmadan öncesine alıyor.

Böylelikle YouTube, video yayına girmeden önce gerekli kontrolleri yaparak önlemlerini alacak. Studio’da yer alan kontrol isimli yeni aşamada, yayıncılar telif kontrollerini ve reklam denetimlerini takip edebilecekler. Ayrıca telif sorunu tespit edilirse, bunun videoda yer alan görüntüden mi yoksa müzikten mi olduğu da bildirilecek. Böylece yayıncılar, gerekli düzenlemelerini daha koaly bir şekilde yapabilecekler.

Yayıncıların videolarını yayın ve reklam aşamaları için hazır hale getirebilmiş olmaları sayesinde, kötü sürprizlerle de karşılaşılmamış olacak. Eğer üreticiler YouTube’un yanlış karar verdiğini düşünürse, telif konusunda geri bildirimde de bulunabilecek. Bu bildirim sonrasında yine bir inceleme yapılacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>