2024’te kaç kişi Bitcoin sahibi olacak?

0

Bitcoin sahibi kaç kişi

Ünlü kripto para analisti Willy Woo, Bitcoine yönelik yeni tahminlerde bulundu. Peki 2024’te kaç kişi Bitcoin sahibi olacak?

Bitcoin için 2024 tahmini

Bitcoin ve kripto para piyasasına yönelik tahminleriyle bilinen ünlü analist Willy Woo, geçtiğimiz günlerde dünya nüfusunun yüzde 1,7’sinin Bitcoin’e sahip olduğunu tahmin ettiğini söylemişti. Woo, bu kez geleceğe yönelik tahminlerde bulundu.

Tahminlerini bir grafik üzerinden paylaşan Woo; mobil hesaplar, internet kullanıcıları, PayPal hesaplarını dikkate alarak tahminlerde bulunuyor. Woo’ya göre Bitcoin’in alt benimsenme oranı yüzde 1,3 seviyelerinde.

Woo, Bitcoin’in 2021 yılına seviye atlayacağını, bu 4 yıllık süreçte tarihinin en hızlı büyümesine şahit olacaklarını söylüyor. Woo’nun 2024 yılı tahminlerine göre Bitcoin’in dünyanın yüzde 25’i benimsemiş olacak. Geçmişteki 11 yıllık oranlara baktığımızda ise Bitcoin’inin benimsenmesi yüzde 1’in altında kalmıştı. Yaşanacak bu üstel büyüme, piyasalarda da birçok dengenin değişmesine neden olacak.

Chainalysis verilerine göre Bitcoin’i şu anda en çok benimseyen ülke ise Ukrayna.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>