ABD halkı evine televizyon almıyor

0

Televizyon sektörünün en güçlü olduğu ABD’de ortaya çıkan yeni trend, televizyon üreticilerini endişelendirmeye başladı. ABD’de Enerji Bilgi Yönetimi tarafından yapılan araştırma da bu endişenin artmasına neden oldu.

1997’den beri yapılan araştırmalara göre, televizyonu olmayan evlerin oranı, 2015 yılında %2,6’ya yükseldi. Bu oran 2009 yılındaysa, %1,3 olarak ölçülmüştü. Dolayısıyla, 6 yıl içinde televizyonsuz evlerin sayısı ikiye katlanmış durumda. Aynı zaman diliminde, ABD’deki evlerde bulunan televizyon sayısı ortalama 2.6’dan, 2.3’e düştü.

Halkın televizyon cihazı satın almaktan vazgeçmeye başlamasının nedeni olaraksa laptoplar, tabletler ve telefon cihazları gösteriliyor. Bu cihazlar üzerinde tv yayınlarını rahatça izleyebilen ve video içerik tüketebilen kullanıcılar eve bir TV cihazı satın alma gereği duymuyor.

TV endüstrisini endişelendiren bir diğer husus ise artırılmış gerçeklik teknolojisi. Microsoft Hololens gibi gözlüklerin yaygınlaşmasıyla beraber, TV satışlarının hızla düşebileceği tehlikesi bulunuyor zira artırılmış gerçeklik gözlüklerine yüklenecek TV uygulamaları ile kullanıcılar evin istedikleri köşesini dev bir TV ekranına dönüştürebilecekler, üstelik bu dev ekranı kendileriyle beraber evin istedikleri odasına taşıyabilecekler. Dolayısıyla, önümüzdeki dönemde TV üreticilerini çok ciddi krizlerin beklediğinin altı çiziliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>