ABD’de elektrikli araç vergi indirimi artacak

0

elektrikli araç vergi indirimi

Senato tarafından ABD’de elektrikli araç vergi indiriminin artmasına yönelik çalışma yapılıyor. Bu indirimler, 12 bin 500 dolara kadar çıkabilecek.

Elektrikli araç vergi indirimi için yeni düzenleme

ABD’de 7 bin 500 dolar seviyelerinde olan elektrikli araç vergi indirimi için yeni düzenleme yapılıyor. Bu indirim tutarının 12 bin 500 dolara yükselmesi hedefleniyor.

Reuters, Senato Finans Komitesinin elektrikli araç vergi indirimini 12 bin 500 dolara çıkaracak bir tasarıyı, Amerika için Temiz Enerji önerdiğini bildirdi. Ayrıca fiyatlandırma konusunda da sınır belirleyecek olan ABD, araçların 80 bin doların üzerinde satılmaması için çalışıyor.

Araçlar ABD’de üretildiyse ve sendikalı işçiler montajda çalıştıysa, bu iki parametre için 2 bin 500’er dolarlık ek fiyatlandırma yapılabilecek.

Ayrıca, piller gibi enerji teknolojisi yapmak için tesislerin yeniden işlenmesinde üreticilere yüzde 30 kredi sunacak. Düzenlemeyle birlikte ek temiz enerji vergi indirimleri olacak ve fosil yakıtları desteklemek için mevcut vergi önlemleri düşürülecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>