ABD’deki Apple mağazaları maske için devam kararı aldı

0

Apple mağazaları maske

Vaka sayılarının düştüğü ve aşılanma sayısının fazla olduğu ülkeler maske kuralını esnetiyor. Ancak ABD’deki Apple mağazaları maske için devam kararı aldı.

Apple mağazaları maske kullanımına devam edecek

Aşı sayısında artış ve vaka sayısında düşüş yaşayan ülkeler, maske kullanımında kısmen esneklik sağlıyor. Costco ve Walmart gibi bazı perakendeciler ABD’deki mağazaları için maske zorunluluğunu kaldırdı.

Ancak koronavirüs salgını boyunca değişen sürece uyum sağlayan Apple, perakende operasyonları için daha yavaş hareket edecek. CDC tarafından paylaşılan tavsiyelere rağmen Apple, perakende mağazalarında maske kullanımını devam ettirecek. Apple, Covid-19 kapsamında maske prosedürüne devam edileceğini açıkladı.

Target ve CVS gibi bazı perakendeciler de halen maske kullanımına devam ederken, Walmart ve Trader gibi perakendeciler ise maske kullanım zorunluluğunu kaldırdı. Apple’ın yerel bölgelerdeki vaka ve aşı durumuna göre bölgesel esneklik sağlayabileceği de konuşuluyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>