Akıllı cihazların kurulumu sırasında sorun yaşanıyor

0

akıllı cihazların kurulumu

Yapılan son anketlere göre, akıllı cihazların kurulumu sırasında yaşanan sorunlar, tüketici memnuniyetini etkiliyor. Tüketicilerin yaklaşık 3’te 1’i akıllı cihazların kurulumu sırasında sorun yaşıyor.

IQor tarafından yayınlanan anket verilerine göre, her üç ABD’li yetişkinden ortalama bir tanesi, bağlı bir akıllı ev cihazının kurulması veya çalıştırılmasıyla ilgili sorunlar yaşıyor. Ankete göre, kurulum sırasında karşılaşılan bu sorunlar tüketiciler için hayal kırıklığına neden oluyor. Ayrıca tüketiciler, bu sorunu çözmek için aldıkları destek sürecinde birden çok şirketle karşılaştıklarını belirtiyor.

Akıllı cihazların kurulumu sırasında yaşanan sorunlar

Her 4 tüketiciden 1’i sorunun çözülemediği için vazgeçtiğini ve para iadesi için ürünü geri yolladıklarını belirtiyor.

Ortalama olarak müşteriler, sorunlarını bildirmek ve çözülmesi için talepte bulunabilmek için 1-1.5 saat zaman harcıyor.

Tüketicilerin yüzde 59’u sorunu çözebilmek için talimatları/kılavuzu okuyor.

Tüketicilerin yaklaşık 5’te 1’lik kısmı sorunun çözümü için bir arkadaşından yardım istiyor.

IQor’un CEO’su Hartmut Liebel, tüketicilerin akılı ev teknolojilerine olan ilgisini canlı tutabilmek için kurulum ve hizmet süreçlerinin daha basit hale getirilmesi gerektiğini belirtiyor. Akıllı ev ortamında yaşayan 1800 genç için yapılan anket, akıllı ev teknolojilerinin önünde hizmet sorunun çözülmesinin gerekliliğini ortaya koyuyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>