All flash sistemleri şirketlerin ilk tercihi olacak

0

imagegenNetApp, all-flash depolama ürünleri yelpazesini, kurumlar için geliştirdiği ve tanıtımını yaptığı yeni modeller ile genişletti. All Flash FAS (AFF) 8000 serisi yeni modeller birinci sınıf performansı ile endüstrinin en iyi veri yönetimini tek bir çözümde bir araya getiriyor. Bu yeni modeller flash performansını ve verimliliğini artıran Data ONTAP FlashEssentials yeniliklerini de içeriyor.

All-flash depolama teknolojisi, uygulama performansını artırarak ve sunucu verimliliğini geliştirerek şirketlerin iş süreçlerini ciddi şekilde değiştiriyor. Ancak bugün piyasadaki diğer all-flash çözümlerinde; kurumlar için uygulama entegrasyonu, yerleşik veri koruması ve bulut ile entegrasyon gibi çekirdek öneme sahip özellikler bulunmuyor. AFF8000 serisi ise all-flash sistemlerini kurumların gelişimi için hazır hale getirecek yararlar sunuyor. Eskiyen verileri kusursuz bir şekilde flash üzerinden disk ve buluta taşıyabilen NetApp, müşterilerin yatırım karlılığını da artırıyor.

Pazar araştırma şirketi IDC’nin Depolama Uygulamaları Araştırma Müdürü Eric Burgener konuyla ilgili yaptığı yorumda, “Flash teknolojisini kullanan kurum sayısı arttıkça,  flash ile optimize edilmiş, ölçeklenebilir ve tamamlanmış zengin verilere sahip platformlar kurumsal depolama alanında yapılacak alımlarda anahtar kriter olacak. Flash kullanmanın toplam mülkiyet maliyeti ile ilgili sunduğu yarardan faydalanmak isteyen girişimciler, bu çözümlerin karma iş yükü yoğunluğunu uygun şekilde kontrol edebileceğini de bilmeli. Yüksek flash optimizasyonu yapılmış güçlü platform portföyleri olan NetApp gibi şirketler alıcıların ihtiyaçlarını karşılamaları için seçenekler sunuyor.

Dört AFF8000 modeli; bağımsız sistemler veya FlexPod birleşik altyapı çözümleri içerisinde satın alınabiliyor. NetApp ya da ortakları tarafından sunulan Profesyonel Hizmetler, kullanıcılara iş yüklerine en iyi şekilde uyan all-flash sistemlerini belirmelerinde yardımcı oluyor.

NetApp açıklamasında ayrıca AFF8000 serisi için yeni kurulum ve uzatılmış destek seçeneklerini de duyurdu. Müşteriler yeni sistemleri  30.000 dolardan başlayan fiyatlarla satın alabilecek. Riskten uzak seçenekler ile müşteriler NetApp ya da ortakları üzerinden NetApp’ın all-flash çözümlerini deneme imkanı da bulacak.

NetApp Ürün ve Çözüm Pazarlamasından Sorumlu Başkan Yardımcısı Lee Caswell ise açıklamasında, “AFF8000 serisi yüksek performanslı flash depolama sistemini ana akıma dönüştürmek için üretildi. Verilerin flash üzerinden disk ve buluta taşınmasına verdiğimiz destek ve kurumlara yönelik komple çözümler ile müşterilerimizin daha iyi uzun vadeli sonuçlara ulaşmasına yardım ediyoruz” dedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>