Amazon hisseleri rekor kırdı

0

Amazon hisseleri

Amazon hisseleri yeni bir rekor kırarak, yatırımcılarını memnun etti. Dünyanın en değerli ikinci şirketi olan Amazon’un hisseleri artış gösteriyor.

Amazon hisseleri yüzde 2.1 yükseldi

Amazon, 1 trilyon dolarlık ilk şirket olma yarışını Apple’a kaybetmiş olsa da yükselişini sürdürüyor. Bir önceki haftayı hisse başına 1.886 dolar ile kapatan şirket, haftaya hızlı bir yükseliş ile başladı. Hisseleri yüzde 2.1 değerlenen Amazon’da 1.925 dolar seviyeleri görüldü. Bu, şirket tarihindeki en yüksek değer olarak kayda geçti. Ancak ardından yaşanan düşüş ile 1.896 dolara gerileme yaşandı. Dünyanın en değerli ikinci şirketi olan Amazon, böylelikle Apple ile olan kıyasıya rekabetini sürdürüyor.

Hisselerde yaşanan yükseliş ile Amazon’un değeri 914,7 milyar dolara ulaştı. Ayrıca dünyanın en zengin insanı olan şirketin CEO’su 54 yaşındaki Jeff Bezos, 115,5 milyar dolarlık gelire ulaştı.

Amazon’daki bu yükselişin arkasında, yenilikçi teknolojilere yönelmesinin ve yeni pazarlar açılmaya çalışmasının olması gösteriliyor.

Buraya tıklayarak Amazon hisselerindeki anlık değişimi takip edebilirsiniz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>