Apple odak noktasını değiştiriyor

0

İlk kurulduğunda kurumsal müşterilerine bilgisayar satan bir şirketken 2000’lerle beraber portatif müzik cihazları ve akıllı telefon ürünleriyle bu ürünlere bağlı hizmetleri satan bir tüketici elektroniği şirketine dönüşen Apple şimdi yeniden iş modelinin odak noktasını değiştirmeyi planlıyor.

Nereye kadar?

iPhone ve iPad satışlarıyla sonsuza kadar dünyanın en büyük şirketi kalmayı başaramayacağının farkında olan Apple kısa süre sonra reklam pazarlaması yapan ve gelirinin büyük payını reklamlardan elde eden bir medya şirketine dönüşmek istiyor. Telefon ve donanım satışları ise ikinci planda kalacak.

Wall Street Journal’da yayınlanan analize göre dev şirket şimdiden Snap, Pinterest ve diğer sosyal medya şirketleri ile görüşme halinde bulunuyor ve bu platformlarda gösterilecek reklamları sağlamak üzere alt yapıyı kurmak istiyor.

Bu da Apple’ın Google’a rakip bir reklam sağlayıcısına dönüşeceğini gösteriyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>