BB-8 robotu gerçek oldu!

0

BB-8 robotu

Samsung Ballie isimli yeni bir akıllı ev asistanı tanıttı. Ballie, BB-8 robotu ile benzerliğiyle dikkat çekiyor.

Samsung’dan BB-8 robotu

CES 2020’ye farklı alanlardaki yeni teknolojileriyle giriş yapan Samsung, Ballie isimli yeni akıllı ev asistanıyla da dikkat çekti. Star Wras’un BB-8 robotunu andıran Ballie, küre şeklinde bir tasarıma sahip.

Ballie, üzerindeki jiroskop le dengede kalabiliyor ve bant sistemiyle hareket edebiliyor. Elbette Ballie’nin özellikleri sadece hareket yetenekleriyle sınırlı değil.

Ballie, ev içinde sürekli gezinti yaparak akıllı cihazlardan evcil hayvanlara kadar evdeki her şeyi denetleyebiliyor. Örneğin, güneş çok geliyorsa perdeye kapatma komutu verebiliyor. Benzer şekilde yerlerin kirlendiğinde gördüğünde de akıllı süpürgeye komut veriyor ve yerlerin temizlenmesini sağlıyor. örneğin, sabah uyandığınızda kettle’ı açıp suyu ısıtabiliyor.

Samsung’un akıllı ev teknolojilerine yönelik en yeni ürünü olan Ballie’nin ne zaman piyasaya çıkacağı ve satış fiyatının ne olacağıyla ilgili ise henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>