Bitcoin 10 bin dolar seviyelerine geldi!

0

Bitcoin 10 bin dolar

Kripto para piyasasının gözdesi olan Bitcoin 10 bin dolar seviyelerine yeniden geri döndü. Bitcoin çok yüksek oranlarda artış gösteriyor.

Bitcoin 10 bin dolar direncini kırdı

2019 yılında kripto para piyasasında yaşanan dalgalnma, Bitcoin için hayal kırıklığı yaratmıştı. 2020’de de benzer bir tablo izlenirken, Bitcoin kritik ayrıma girdi.

Son aylarda yükselişte olan Bitcoin, yatırımcıların sabırsızlıkla beklediği 10 bin dolar direncini kırmayı başardı. Böylelikle Bitcoin, 10 bin dolar seviyelerine yeniden geri dönmüş oldu. Bitcoin’de yaşanan bu yükselişte ise ABD ile Çin arasında yaşanan gerginliğin etkili olduğu belirtiliyor.

Şu anda kritik bir üçgende kalan Bitcoin’in bu üçgeni de kırması ve yükselişini sürdürmesi bekleniyor. Bununla birlikte kripto para piyasasında boğa ayı olarak nitelendirilen Haziran ayı, Bitcoin için genellikle olumlu sonuçlandı. 2014-2019 yıllarının Haziran ayı sonlarına bakıldığında, Bitcoin’in yalnızca 2018 yılında düşüş yaşadığı görünüyor. Analistler, bu ay sonunda da Bitcoin’in yükseliş trendinde olabileceğini söylüyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>