Bitcoin çöküyor mu?

0

Bitcoin çöküyor

Son 2 ayın en düşük seviyesine inan Bitcoin, yatırımcılarını tedirgin etmeye başladı. Bu düşüşle ‘Bitcoin çöküyor mu?’ soruları yeniden gündeme geldi. Özellikle İngiltere’de Bitcoin’in geleceği tedirginliğe neden oluyor.

Bitcoin çöküyor düşüncesi doğru mu?

İngiletere’de D-CYFOR isimli bir şirket, Bitcoin hakkında halka inen bir çalışma yürüttü. Yapılan anketlerde halkın yüzde 92’sinin Bitcoin hakkında bilgi sahibi olduğu ortaya çıktı. Bu sonuç gayet iyi gibi görünse de D-CYFOR’un Bitocin’e güveniyor musunuz sorusuna verilen cevap halkın bu konuda endişeli olduğunu gösteriyor. Ankete cevap verenlerin yüzde 71’i, fiyat bazında düşeceğini veya tamamen çökeceğini, yüzde 18’lik kısmın bu konuda yorum yapamayacağını söyledi.

Ankette en dikkat çekici kısım ise teknoloji devi Amazon, Google, Apple ve Facebook gibi şirketlerin kripto para çıkarması durumunda kişilere bunu kullanıp kullanmayacaklarının sorulması oldu. Halk arasında bu konuda en çok güven şirket ise Amazon oldu.

Amazon için yüzde 26’lık kısım kullanabileceğini söyledi. Bu oran Facebook için yüzde 14, Google için yüzde 19 ve Apple için yüzde 17 oldu.

Bİtcoin dışında hangi kripto para birimine yatırım yapardınız sorusuna verilen cevapta ise ilk 3’te; Bitcoin Cash, Ethereum ve Litecoin yer aldı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>