Bitmain madencilik merkezi kuracak

0

Bitmain madencilik

Bitmain madencilik merkezi kurarak, yeni bir çalışma planlaması hazırlayacak. Kurulacak olan merkezde, elektrik enerjisi daha ucuza alınacak.

Bitmain madencilik merkezi için yatırım yapacak

Daha çok madencilik ekipmanları satışından gelir elde eden Çin merkezli madencilik şirketi Bitmain, bu kez proje merkezi kuracak. Kurulacak olan merkezde, 200 bin adet ekipman ile kripto para madenciliği yapılacak. Bunun için Bitmain, 80 – 100 milyon dolarlık bir yatırım yapacak. Daha önce İsrail’deki gelişim merkezini kapatan şirket, gelir sistemi için stratejik bir adım atmış olacak.

Çin’in güneybatı bölgesi çok fazla yağış aldığı için hidroelektrik enerji potansiyeli oldukça yüksek. Burada kurulması planlanan merkezle, elektrik enerjisinin daha ucuza alınması ve madencilik maliyetlerinin daha az olması hedefleniyor.

Bitmain ayrıca Ocak ayında Hollanda’daki ekibinde de küçülmeye gitmişti. Böylelikle Bitmain yurt dışı faaliyetlerini azaltarak, ucuz enerji maaliyetleriyle madencilik işine girecek.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>