Brezilya dijital ehliyeti erteledi

0

Brezilya dijital

Brezilya dijital ehliyet sistemine geçişin ilk aşamasını Şubat ayında başlatacaktı. Ancak teknik sorunlar ile Brezilya dijital ehliyet projesi ertelendi.

Brezilya dijital ehliyet sistemi 2019’da başlatılacak

Dijitalleşme ve nesnelerin internetine yönelik önemli planlamalar yapan Brezilya, dijital ehliyet sistemine geçiş yapmayı planlıyordu. 2022 yılına kadar ülkedeki 1.5 milyon sürücünün hepsinin dijital ehliyete sahip olması hedeflenen çalışma, bu yılın Şubat ayında başlatılacaktı. Ancak Sao Paulo ve Rio de Janeiro gibi sürçü yoğunluğunun fazla olduğu bölgelerin bu uygulama için yeterli teknik seviyede olmadığı belirtildi.

Böylelikle çalışmanın tarihi ertelenmiş oldu. Kimlik doğrulamasını ve ilgili sürücü lisans bilgilerini bir QR kodu ile kolaylıkla yapılabilecek yeni uygulama için 2019 tarihi verildi. Üzerinde bir çip barındıracak bu fiziksel kart ile “sahte sürcülerin” önleneceği belirtiliyor.

 Brezilya şu anda kağıt ve numara temelli bir ehliyet sistemi kullanıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>