BTCTurk borsası için yeni gelişme!

0

BTCTurk borsası

BTCTurk borsası, kripto para piyasasının en büyüklerinden biri olan Litecoin’i listelemeye başladı. BTCTurk borsası, bu yenilik ile kirpto para listesini genişletmeye devam etti.

BTCTurk borsası Litecoin listeliyor

Türkiye’nin ilk kripto borsası olan BTCTurk, bu alanda dünyada dördüncü olmasıyla da dikkat çekiyor. 2011 yılında eski bir Google mühendisi Charlie Lee tarafından piyasaya sürülen Litecoin, BTCTurk borsasında listelenmeye başladı. Litecoin, şu anda BTCTurk borsasında Türk Lirası karşılığında işlem görüyor. Kripto para piyasasında altıncı sırada yer alan Litecoin, şu anda 490 TL seviyelerinde işlem görüyor.

BTCTurk borsasında BTC, ETH ve XRP işlem görüyorken, Litecoin’in eklenmesi ile dördüncü para birimi sunulmuş oldu. Ayrıca Charlie Lee, madencilerin çıkarabileceği Litecoin miktarını 4 katına çıkararak, 84 milyon Litecoin hacmine çıkılmasını sağlamıştı.

Litceoin, günlük 137 milyon dolar değerinde işlem hacmi görüyor. Türk borsasına düşük bir seviyede çıkmış olsa da, zaman içinde yükseliş göstereceği öngörülüyor. Ayrıca BTCTurk borsasında farklı seçeneklerin sunulması da kripto para piyasasının ülkemizdeki geleceği için umut veriyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>