Chrome ücretli eklentileri askıya aldı

0

Chrome ücretli eklentiler

Web Mağazası’nda yaşanan dolandırıcılıkların ardından Chrome ücretli eklentileri askıya aldı. Bu eklentiler için yayınlama ve güncellemeler durduruldu.

Chrome ücretli eklentileri durdurdu

Dijitalleşmede yaşanan yükselişle birlikte, kullanıcılara yönelik siber saldırılar da artmaya başladı. Chrome, artan bu siber saldırılar ve dolandırıcılıklarla ilgili yeni bir önlem alıyor.

Web Mağazası için alınan önlem kapsamında, Chrome için yayınlanan tüm ücretli eklentiler askıya alındı. Bu eklentilerin yayınlanmaları ve güncelleştirmeleri durduruldu.

Chrome, ücretli eklentiler aracılığıyla nasıl bir dolandırıcılık yapıldığına yönelik ise net bir bilgi paylaşmadı. Ancak bazı geliştiriciler, kullanıcıları istismar ettiği belirtildi.

Chorme tarafından alınan bu karar şifre yönetim eklentisi Dashlane ve günlük toplantı planlayıcısı Comeet gibi kullanıcı sayısı fazla olan eklentileri de olumsuz bir şekilde etkiledi. Detayların paylaşılmadığı bu kararın, ne zaman kaldırılacağı ve eklentilerin yeniden ne zaman yayınlanacağı henüz bilinmiyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>