CITS, dijital dönüşüm için önemli bir yatırım yaptı

0

Coşkunöz Holding bünyesindeki bilgi teknolojileri şirketi CITS, dijital dönüşümü hızlandıracak yeni bir yatırım yaptı. 4,1 milyon TL’lik yatırım ve yerli mühendislerle hayata geçirilen bulut tabanlı yeni ürün ISOMS – Akıllı ISO Asistanı, işletmelerin tüm ISO standartlarını güvenli ve rahat bir biçimde yönetmesi için hayata geçti.

ISOMS, mevcut bir ISO sertifikasyonu bulunan ya da ISO sertifikasyon sürecine girecek ulusal ve uluslararası tüm orta ve büyük ölçekli işletmeleri hedef alıyor. Bulut tabanlı yeni ürün, yönetim sistemlerine bütünsel bir bakış açısı getiriyor.

ISOMS, işgücünde tasarrufu ve bilgi güvenliğini ön plana alıyor

Makine öğrenmesi modeli ile devamlı olarak kendini güncelleyen sistem; sektörel ve süreçsel varlık ve risk puanlarını önererek kuruluşların bu alanlardaki danışmanlık ve benchmark ihtiyaçlarını azaltıyor. Varlık, risk, mevcut kontroller gibi önerilerin dışında tecrübeli ISO danışmanları tarafından onaylanmış uygulama yöntemlerinin entegre edildiği sistem; tasarruf konusunu ön plana alıyor.

ISOMS ile işletmelerin iş gücü, maliyet ve sertifika sürelerinde tasarruf elde edilirken; aynı zamanda danışmanlık ve benchmark maliyetlerinde yüzde 50, sertifikasyon süresinde yüzde 30, iyileştirme işgücü maliyetlerinde ise yüzde 60 tasarruf sağlanıyor.

ISOMS, yönetim sistemlerindeki tüm faaliyetlerin otomasyonunu tek noktada sağlayarak bilgi güvenliğini de öncelikli kılıyor. CITS’in bilgi güvenliği politikası ISO 27001 standartlarına dayanıyor. Bilgi güvenliği konusundaki hassasiyetlere büyük önem veren CITS’in ISOMS çözümü, Türkiye’deki en üst seviye kurallarla işletilen Tier III+ veri merkezi üzerinde hizmet veriyor. Böylelikle müşteriler tüm güvenlik gereksinimlerini karşılayan bulut sistemi ISOMS’i rahatça kullanabiliyor ve sisteme her yerden güvenle erişim sağlayabiliyor.

Aylık kiralama modeli uygulanıyor

CITS Genel Müdürü Ertan Göral konuyla ilgili şunları dile getirdi:

“4,1 milyon TL’lik yatırımla hayata geçirdiğimiz ISOMS – Akıllı ISO Asistanı, CITS’in uzman yönetim sistemi danışmanları ve liderleri tarafından tasarlandı. Aylık kiralama modeli ile hizmete sunduğumuz yeni ürünümüz, işletmelerin tüm ISO sertifika süreçlerini tek kanaldan yöneterek, zamanın ve iş gücünün daha verimli kullanılmasını sağlıyor. Kullanıcı dostu arayüzümüz sayesinde uygulamanın kullanımı da oldukça hızlı ve basit şekilde gerçekleştirilebiliyor.”

‘Kullandığın kadar öde’ sistemiyle tasarruf!

ISOMS’in Doküman Yönetimi’nden Aksiyon Yönetimi’ne, Risk Yönetimi’nden Varlık Yönetimi’ne birçok ISO kalite yönetim sürecinde kullanıldığını da belirten Göral şunları aktardı:

“ISOMS, her türlü geribildirim ve iyileştirmeye açık, değişen ihtiyaçlara anlık çözümler sunabilen bir platform. İşletmeleri yeni yazılım ve teknoloji yatırımı yapmaktan da kurtaran ISOMS, bulut tabanlı yapısıyla verilerin güvenle saklanmasına olanak tanıyor. İşletmelerin, dijital dönüşümlerini hızlandırmalarında en büyük yardımcıları olacak ISOMS, ‘kullandığın kadar öde’ sistemiyle de tasarruf sağlıyor. Modüler lisanslama ile işletmeler, platformda sadece kuruluşlarının ihtiyaç duyduğu fonksiyonları kullanabiliyor. Destek Merkezimiz ile ürünün kullanıcılarına kesintisiz hizmet vererek konforlu bir bulut deneyimi yaşatacağız.”

Global pazar hedefleniyor

CITS, ISOMS ürünü ile global pazara giriş yaparak 2022’nin ilk çeyreğinde öncelikle İngiltere, Almanya ve İtalya pazarlarına girmeyi ve buralarda iş ortaklıkları geliştirmeyi hedefliyor. CITS Genel Müdürü Ertan Göral konuyla ilgili değerlendirmede bulunarak şunları açıkladı:

“Uluslararası ölçekte kalite standardizasyonu sağlayan, dünyadaki hemen tüm ülkelerde geçerli ISO standartlarının sertifikasyon süreçlerinin yürütülmesi aslında global bir ihtiyaç. Bu süreçleri çok kolaylaştıracak bulut tabanlı ISOMS ürünümüzle global pazarda da önemli yer bulmayı amaçlıyoruz. Hedefimiz 2022’nin ilk çeyreğinde ISOMS ile başta İngiltere, Almanya ve İtalya olmak üzere öncelikle Avrupa pazarına girmek.”

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>