Techinside Google News
Techinside Google News

Copilot Android’de varsayılan asistan oldu!

Microsoft, yapay zeka asistanı Copilot'u Android telefonlarda varsayılan asistan olarak ayarlama seçeneği sundu.

Microsoft, Copilot’u Android telefonlarda varsayılan asistan olarak ayarlamaya yönelik yeni bir adım attı. Artık Copilot, yalnızca Windows 10/11 bilgisayarlarda değil, aynı zamanda Android cihazlarda da kullanılabilecek şekilde genişletilmiş durumda. Microsoft, 2023’te Android kullanıcıları için sunulan Copilot uygulaması ile kullanıcılarına yapay zeka destekli bir dizi özellik sunuyor. Bu özellikler arasında sorulara cevap verme, içerik oluşturma ve görsel tasarım yapma gibi işlevler bulunuyor ve Copilot’un yetenekleri sürekli olarak geliştirilmektedir.

Microsoft, Copilot’un yeni beta sürümü ile birlikte kullanıcılara, yapay zeka asistanını cihazın varsayılan dijital asistan uygulaması olarak ayarlama seçeneği sunmaya başladı. Ancak, şu an için Copilot, diğer dijital asistanlar kadar geniş işlevsellik sunmamaktadır. Güç/Home tuşuna uzun basarak veya ekranın köşesinden çapraz kaydırmayla açılan Copilot, ekranı analiz edip içeriğe göre işlevler sunma veya kullanıcı girişini otomatik olarak algılama gibi özelliklere sahip değil.

- Advertisement -

Microsoft’un Copilot’u varsayılan dijital asistan olarak ayarlama seçeneğinin kararlı sürümde ne zaman sunulacağına dair henüz bir bilgi bulunmamakla birlikte, benzer bir seçeneğin iOS kullanıcılarına sunulup sunulmayacağı da belirsizliğini koruyor. Copilot, bu ayın başlarında mobil ve masaüstü platformlarda yeni bir yüz kazandı ve ücretsiz olarak sunulsa da, ek özelliklere erişim sağlayan ücretli bir abonelik olan Copilot Pro da mevcuttur.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir