Cumhurbaşkanı Erdoğan elektronik para hakkında konuştu

0

Erdoğan elektronik para

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan elektronik para ticareti hakkında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Erdoğan elektronik para ticareti hakkında olumlu açıklamalar yaptı.

Erdoğan elektronik para kullanılacağını açıkladı

BRICST Zirvesi’ne katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, elektronik paraların kullanımı hakkında açıklamalarda bulundu. Türkiye ile Rusya arasında elektronik para ticaretine yönelik olumlu adımların olduğunu belirten Erdoğan, bunu genişletmek istediklerini belirtti. ABD’nin yaptırım tehditleri ve tüm dünyada doların değerinde yaşanan dalgalanmalar nedeniyle elektronik para kullanımının önemi artıyor.

Erdoğan, bunun için ABD’nin yaptırım uyguladığı 4 ülkeye vurgu yaptı. Türkiye, İran, Rusya ve Venezuela ile elektronik para kullanarak bu ekonomik yaptırımın önüne geçebilmek hedefleniyor.

Erdoğan, elektronik paralar ile dolara olan bağımlılığın azalacağı ve daha fazla kar elde edilebileceğini söyledi. Erdoğan, Hindistan’ın da aynı düşüncede olduğunu belirtti. Bu sayede turistler Türkiye’ye geldiğinde ortak para birimiyle harcama yapabilecekler.

Bu açıklamalar ile Türkiye’nin belirtilen ülkeler ile ticaretlerinde elektronik para kullanması ve ülkemize gelen turistlerin elektronik paralar ile alışveriş yapabilmeleri sürpriz olmayacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>