Dark web kullanıcıları şantaj altında

0

Dark web ile ilgili son zamanlarda hareketli günler yaşanıyor. Hollanda polisinin bu ağ üzerinden uyuşturucu ticareti yapan kişilerin izini sürmesinden sonra, şimdi de bilinmeyen bir kişi dark web üzerinden uyuşturucu alan kullanıcılara şantaj yapmaya başladı.

Bir Reddit kullanıcısı tarafından ortaya çıkarılan bilgilere göre kimliği bilinmeyen bir kişi, kullanıcılara 60 dolar değerinde Bitcoin talep eden şantaj mektubu gönderdi.

Dark Web kullanıcılarına şantaj mektubu

Gönderilen mektupta “Yasa dışı aktivitelerde bulundun ve gözümüz üzerindeydi” ifadesi yer alırken, kimliğin deşifre edilmemesi için bir Bitcoin hesabına 60 dolar değerinde ödeme yapılması isteniyor.

Dark web

Mektup, popüler uyuşturucu pazarı TradeRoute’ın kapanmasından tam dört gün sonra kullanıcılara ulaşmış. Şu ana kadar bu mektubun kaç kişiye gittiğiyle alakalı net bir veri yok. Ancak Bitcoin hesabına şimdiden bir kişi 60 dolar ödeme yapmış gibi görünüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>