Disney Plus abone sayısında hedefine erken ulaştı

0

Disney Plus abone sayısı

Disney Plus abone sayısında 4 yıllık hedefine erken ulaştı. 14 ay gibi çok kısa bir sürede Disney Plus hedefini gerçekleştirdi.

Disney Plus abone sayısı 95 milyon oldu

Çevrimiçi dizi ve film dünyasında Netflix ve Disney Plus arasındaki rekabet kızışıyor. Şu anda abone sayısıyla Netflix en büyük platform olsa da Disney Plus çok hızlı bir şekilde büyümeye devam ediyor.

İlk etapta çok kısıtlı bir bölgede hizmete başlayan Disney Plus, farklı ülkelerde de hizmet vererek kullanıcı kitlesini genişletiyor. Bu da platformun abone sayısına doğrudan yansıyor. 4 yıllık hedef kapsamında Disney Plus 95 milyon aboneye ulaşmayı istiyordu. Ancak 2020 yılı sonu olan 14 aylık periyotta Disney Plus bu hedefe ulaşmış oldu. Bu da beklenenden çok daha önce gelen bir başarı oldu.

Disney Plus abone sayısını artırmayı başarsa da abone başına elde ettiği gelirde düşüş yaşadı. Şu anda Disney Plus’ın abone başına elde ettiği gelir 4,03 dolar olarak açıklandı. Ayrıca Disney’in streaming gelirleri ise yüzde 73’lük artışla 3.5 milyar dolara ulaştı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>