Disney Plus abone sayısını artırmaya devam ediyor

0

Disney Plus abone

Genel tabloya baktığımızda, dijital hizmet platformları salgın dönemini en az kayıpla atlatmış durumda. Son yılların yükselen markası Disney Plus abone sayısını artırmaya devam ediyor.

Disney Plus abone sayısı yükselişte

Salgının yaşattığı ekonomik sorunlardan, diğer sektörlere kıyasla teknoloji sektörünün daha az kayıp yaşadığını söyleyebiliriz. Üretim yapmayan, dijital hizmet sunan platformlar ise bu dönemde kullanıcı sayılarında rekorlar kırıyor.

Herkesin evde geçirdiği sürenin artmasıyla birlikte kullanıcılar Netflix, Spotify ve Disney Plus gibi çevrimiçi platformlara yoğun ilgi gösteriyor. Netflix’e rakip olarak piyasaya çıkan Disney Plus da bu dönemi büyük bir başarıyla geçiriyor. Nisan ayında 50 milyon abone bandını geçen platform, 4 Mayıs Star Wars günü itibariyle 54.5 milyon aboneye ulaştı. Bu da Disney Plus’ın çok kısa bir sürede 5 milyona yakın abone kazandığını gösteriyor.

İlginç olan ise Disney Plus’ın 5 yıllık planında 60 ila 90 milyon aboneye ulaşma hedefinin olması. Disney Plus bu hedefe neredeyse 6 ay gibi kısa sürede ulaşmış durumda.

Elbette Netflix’in 182 milyon abone sayısı ile kıyaslandığında bu sayı çok düşük kalıyor. Ancak Disney Plus’ın yayın hayatına daha 6 ay önce başlamış olması ve kademeli olarak diğer ülkelerde yaygınlaşmaya başlaması gibi çeşitli faktörlerin de göz önünde bulundurulması gerekiyor. Henüz ülkemizde yayın hayatına başlamayan Disney Plus’ın Türkiye’de ne zaman kullanılabileceği ise halen merak ediliyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>