Dubai’de drone’lar insan taşımaya başlıyor

0

Kargo taşımacılığından sonra drone’ların insan taşımaya ne zaman başlayacağı sorusu büyük bir merak konusuydu.

Şimdi bu sorunun cevabı Dubai’den geldi. Teknoloji fuarlarında görmeye alıştığımız insan taşıyan drone’lar, 2017 yazından itibaren Dubai’de kullanıma girecek.

CES 2016’daki drone

Dubai’nin Karayolları ve Ulaştırma Ajansı’dan yapılan bildiriye göre, Çin yapımı EHang 184 yolcu drone’u Temmuz 2017’den itibaren Dubai’de düzenli hizmet vermeye başlayacak. EHang 184 ilk kez CES 2016 fuarında görücüye çıkmış ve büyük ilgi toplamıştı.

Sözkonusu drone halen Dubai’nin dev gökdeleni Burj Al-Arab’ın çevresinde test uçuşu yapıyor ve yolcuları binanın çatısına taşıyor. Testlerden alınan sonuçlar ise olumlu görünüyor ve Dubai yönetimi şimdi aynı drone’u şehir trafiği içinden daha aktif şekilde kullanmayı planlıyor.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>