Elon Musk, hacker’lara Model 3 hediye edecek

0

Tesla’daki güvenlik açıklarını test etmek için hacker’ları göreve çağıran Elon Musk, şirketi hackleyebilecek hacker’lara sıfır bir Model 3 hediye edeceğini açıkladı.

Ödül büyük

Kanada’da düzenlenen güvenlik konferansına katılan hacker’ların, Tesla şirketini hack’lemek için düzenlenecek yarışmaya katılacak güvenlik uzmanları, belirlenen sürede Tesla’nın sistemlerini kırabilirlerse, Model 3 sahibi olacaklar. 

TrendMicro’nun düzenlediği hacker konferasına sponsor olan Tesla, bir süredir şirket içinde güvenlik sorunlarıyla da boğuşuyordu. Bir süre önce Elon Musk Twitter’dan açıklama yaparak, şirket içinde bir sabotajcı ve endüstri casusu yakaladıklarını ve işten attıklarını duyurmuş ardından da bu eski çalışana milyonlarca dolar değerinde tazminat davası açmıştı.

Tesla şimdi bu hamlesiyle, şirketin dijital güvenlik sorunlarına kararlılıkla çözüm aradığı mesajını da vererek hissedarlarını tatmin etmeyi hedefliyor.

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>