Elon Musk’ı görevinden alacaklar mı?

0

Elon Musk verimlilik

Elon Musk kısa süre önce, elektrikli otomobil üreticisi şirketi Tesla’nın sonraki 10 yılı için CEO olarak seçilmişti. 

Model 3 krizi

Ancak o seçimden sonra işler çok değişti. Şirketin büyük umut bağladığı Model 3’lerin üretiminde yol katedilemediği ve peşinatları alınan araçların üretilemediği ortaya çıkmıştı.

Bazı finansal kurumlar ve gazeteler de Tesla’nın sadece birkaç aylık faaliyetine yetecek kadar nakiti kaldığını dile getirerek şirketin yakında iflas edebileceğini duyurdular. Musk bu iddiaları reddetse de şirketin kısa sürede satışlarını arttırıp nakit sorununu çözeceğini anlatan tweetler atarak nakit sorununu dolaylı olarak kabul etmişti.

Şimdi ise Musk’ın kaderini değiştirecek bir oylama geliyor. Tesla’nın yönetim kurulu ve hissedarları, Musk’ın görevine devam edip etmeyeceğini belirleyecek bir oylama yapacak.

Haziran ayındaki yıllık hissedarlar toplantısında hissedarlar, Musk’ı görevden indirmek üzere bir oylama yapılmasını teklif edecek. Musk bu süreye kadar şirketin finansal işaretleri konusunda tatmin edici gelişmeler sağlayamazsa, Musk efsanesi de ağır bir darbe alabilir.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>