En tehlikeli şirketler listesi yayınlandı

1

En tehlikeli şirketler

Çalışanlar için en tehlikeli şirketler konusunda inceleme yapıldı. Yayınlanan en tehlikeli şirketler raporunda, teknoloji sektöründeki iki dev şirket de yer alıyor.

En tehlikeli şirketler: Amazon ve Tesla

Ulusal İş Sağlığı ve Güvenliği Ulusal Konseyi (National COSH), işçilerini en çok riske atan 12 şirketten oluşan bir rapor yayınladı. Şirkette teknoloji sektöründe dev iki şirket olan Amaozn ve Tesla da yer aldı. National COSH direktörü Marcy Goldstein-Gelb yaptığı açıklamada: “Her gün, engellenebileceğimiz trajediler yüzünden ailelerine evlerine dönmeyen işçiler var” dedi.

“Kirli Düzine 2018” için sağlık yetkililerinden bilgiler alındı, işçi yaralanmalarının ciddiyet durumuna bakıldı, her gün alınan riskler ve güvenlik koşulları incelendi. Rapora göre, 2013’ten beri Amazon depolarında yedi işçinin öldürüldüğünü tespit etti. Üstelik bu ölümlerin üçü, geçtiğimiz yıl 5 hafta içerisinde gerçekleşti. Ayrıca raporda, Tesla’nın, California fabrikasındaki işçi yaralanmaları da ele alındı. Bu yaralanmalar, 2015 ve 2016 yıllarında sektör ortalamasından yüzde 31 daha yüksekti. Ciddi yaralanmaların oranı 2016’da sektör ortalamasının yüzde 83 üzerindeydi.

National COSH, bu şirketlerin sahiplerinin dünyanın en zengin kişileri listelerinde yer aldığını ve istediklerinde gerekli güvenlik önlemlerini alabileceklerini belirtiyor.

Yorumlar

  1. Tamam Amozonun sıkı çalıştırdığı doğru ama Amozon ve Tesla en tehlikeli şirket demek karalama çalışmasından başka bir şey değil. Adamlar büyük işler yaptıkları için herkesin gözleri onların üzerinde. Türkiye’ deki herhangi fabrikanın iş kazalarına bakın iş güvenliğine bakın bu şirketler onun yanında cennet kalacaktır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>