Facebook ve Google korona ile mücadele ediyor

0

Google korona

Günümüzde yanlış bilgiler, internette çok kolay yayılabiliyor. Facebook ve Google korona virüsü hakkında çıkan yanlış bilgilerin yayılmaması için mücadele ediyor.

Facebook ve Google korona için tetikte

Yüzlerce insanın ölümüne neden olan korona virüsü, tüm dünyada çok hızlı bir şekilde yayılıyor. İnternet ortamında bu konuyla ilgili birçok yanlış bilgi de paylaşılıyor.

Facebook ve Google, yayılan bu yanlış bilgilerle ilgili mücadele etmek için yeni bir planlama üzerinde çalışıyor. Google’ın Twitter hesabından yapılan açıklamada, korona virüsü ile ilgili referans web sitelerine öneriler yapılacağı açıklandı. Böylelikle kullanıcıların güvenilir kaynaklardan bilgi almasının hedeflendiği söylendi.

Ayrıca Facebook da korona ile ilgili yayınlanan içerikleri inceleyeceğini duyurdu. hastalıkla ilgili yanlış bir bilgilendirme durumunda, paylaşıma erişimin kapatılacağı ve ilgili kullanıcıya uyarı verileceği belirtildi.

Çin’de halen yayılmaya devam korona virüsü, teknoloji şirketlerinin çalışmalarını da doğrudan etkiledi. Birçok teknoloji şirketi yakın zamanda giden çalışanlarına evden çalışmalarını söylerken, Tesla gibi dev üreticiler Çin’deki faaliyetlerine ara verdi.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>