GE BT altyapısı için Dell ile çalışacak

0

GE BT altyapısı

GE BT altyapısı için Dell ile çalışacağı bir altyapı anlaşması imzaladı. Dell, GE için bulut hizmetlerin güvenlik ve güvenilirlik sağlayacak.

GE BT altyapısında Dell ile anlaşmaya vardı

Görünüşte iş yapmak için ihtiyaç duydukları her şeye sahip olan köklü BT devleri bile, kendi iç operasyonlarını optimize etmek için bazen dışarıdan yardıma ihtiyaç duyabiliyor.

2020 yılı Ekim ayında başlattığı Apex hizmet olarak altyapı platformunun satışında ilerlemeye devam eden Dell Technologies, 22 Temmuz’da tanınmış bir müşterisi olan GE ile BT altyapısını yeni bir özel bulut aracılığıyla yükseltmek için bir anlaşma yaptığını duyurdu. İki şirket, 2017’de oluşturdukları bir ürün ve hizmet sözleşmesini, şimdi Dell’in Apex sistemi aracılığıyla GE’nin BT altyapısını yönetmesini içerecek şekilde genişletti.

Dell Technologies’in kıdemli başkan yardımcısı Deepak Patil: “Apex görünüşte GE’nin 170 ülkeyi kapsayan küresel müşteri tabanı genelinde BT altyapısını daha verimli bir şekilde ölçeklendirmesini sağlayacak” dedi. GE, bu anlaşmanın daha yalın ve daha özerk iş birimleri oluşturma hedefine ulaşmak için önemli olduğunu söyledi.

Ayrıca Patil: “Güvenlik, uyumluluk, esneklik, şeffaflık ve gizliliği dahil ediyoruz. Bu nedenle, müşterilerimize olan güvenimizin temel direkleri olarak bu beş sütuna bakıyoruz” ifadelerini kullandı.

Dell Technologies’in şirket içi bulutunu kullanan GE, artık mevcut altyapısında büyük bir yeniden düzenleme yapmak zorunda kalmadan BT kaynaklarını hızla değiştirerek iş taleplerini karşılayabileceğini ve daha çevik hale gelebileceğini söyledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>