GoArt ile Metaverse’de zaman yolculuğu gerçek oluyor!

0

Metaverse girişimcisi iş insanı Burak Soylu’nun kurucusu olduğu RoofStacks yazılım şirketinin geliştirdiği, ve farklı zaman boyutlarında meta evrenlerin inşa edildiği GoArt platformu, zaman yolculuğu yapma hayalini gerçeğe dönüştürüyor. İşte ayrıntılar…

Metaverse zaman yolculuğunu mümkün kılıyor

Yazılım teknolojilerinin yeni nesil liderleri arasında gösterilen Burak Soylu’nun CEO’su olduğu RoofStacks yazılım şirketinin 2017 yılında geliştirmeye başladığı GoArt metaverse uygulamasında, farklı noktalardan açılan zaman kapılarıyla kullanıcılara geçmiş, şimdi ve geleceği eş zamanlı olarak deneyimleme imkanı sunuluyor.

Global pazarda metaverse yatırımlarının olmadığı bir dönemde, kendi kurgusal evrenini inşa etmeye ve geliştirmeye başlayan GoArt, bu yönüyle de bir ilk olma özelliği taşıyor. Artırılmış Gerçeklik ile Kurgulanmış Gerçekliğin birleştirilmesiyle oluşturulan GoArt metaverse, AR, VR ve WEB’de kullanılabiliyor. Aynı zamanda dünyada AR (Augmented Reality) tabanlı geliştirilmiş ilk metaverse olmasıyla dikkat çekiyor.

4 yıllık AR-GE geçmişine sahip olan uygulama, fiziksel evreni, bilimsel gerçeklikten yola çıkarak dijital bir ikize dönüştürüyor. Kullanıcılar avatarlarıyla 3 farklı boyuta açılan zaman kapılarından geçerek, mimari, sanatsal veya kültürel özelliklerle inşa edilen metaverse’e girebiliyor. Aynı zamanda GoArt evreninin kendine ait para birimi olan GoArc token ile dijital etkinliklere katılabiliyor ve sanal mağazacılık, dijital gayrimenkul edinme gibi deneyimleri bir arada yaşıyorlar. 

GoArt’ın gelecek evreninde yaratım sürecine dahil olan avatarlar, böylelikle hayal gücü ve yaratıcılıklarını sergileyebilecekleri özgür ve interaktif bir meta yaşam alanına sahip oluyor. Tasarımcıların, mimarların, yazılımcıların ve sanatçıların olduğu multidisipliner bir ekip tarafından geliştirilen GoArt uygulamasının gelecek zaman boyutunda, “gerçeklik” “yaratıcılık” ve “özgürlük” alanlarının yeniden tasarlanmasıyla farklı bir metaverse inşa ediliyor.

NFT alım- satımı yaparak hem avatarlarını güçlendiriyor hem de kendi NFT’lerini yaparak kazanç sağlayabiliyorlar. RoofStacks yaratıcı ekiplerinin fütürist bir tasarım anlayışıyla oluşturacağı gelecek zaman boyutunun inşasında kullanıcılar da söz sahibi olabiliyor. GoArt metaverse, geçmiş, şimdi ve gelecek zaman boyutları arasında, insanlığın yüzyıllardır rüyası olan zamanda yolculuğu olarak mümkün kılıyor. 

Platform bu yönüyle diğer metaverselerden farklı bir kullanıcı deneyimi vadediyor. Elazığ’ın kültürel simgesi Harput ise GoArt evreninde, metaverse literatüründe dünyanın ilk meta kenti olarak kabul ediliyor.

Web 3.0 ile yeni bir dijital çağın başladığı bu önemli dönemeçte, GoArt’ın dünyanın ilk metaverse kentini Türkiye’de yapmış olması, Türkiye’nin küresel teknoloji pazarındaki yerini güçlendiriyor. Metaverse girişimcisi Burak Soylu ve ekibinin geliştirdiği platform, bu alandaki öncü kimliğiyle, web 3.0 çağının önemli markalarından biri olmaya devam ediyor.

Oğuz Çakır

Bir senedir ShiftDelete.Net çatısı altında teknoloji haberleri yazıyor. Aynı zamanda TechInside için iş dünyasına özel içerikler üretiyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>