Google VR film stüdyosunu kapattı mı?

0

Google VR film

Google VR film stüdyosu Spotlight Stories ile sektörde önemli bir yenilik başlatmıştı. Ancak VR film stüdyosu tarafında işler beklenildiği gibi gitmedi.

Google VR film stüdyosu için önemi karar

Google artırılmış ve sanal gerçeklik teknolojilerine yönelik yaptığı yatırımlarla bu alanda lider şirketlerden biri olmak istiyordu. Ancak Facebook ve Apple gibi şirketlerin de bu alana çok hızlı bir şekilde girmesi, Google’ı sektörde lider konusunda zor durumda bıraktı. Özellikle Apple’ın ARKit uygulaması, sanal gerçeklik alanında tüketiciler için büyük bir yenilik getirdi. Google, sektör için oldukça farklı bir adım atarak Google Spotlight Stories’i kurmuştu. Ancak bu maceranın da sonuna gelindi.

Yapılan açıklamaya göre Spotlight Stories tarafındaki faaliyetlere son verildi.

Stüdyonun en iyi eseri olan Pearl ile en iyi akademi ödülüne de layık gösterilen eserler üreten Spotlight Stories, artık Google’ın gelecek planları arasında yer anlıyor. Google’ın bu kararı, teknoloji şirketlerinin kendi içeriğini oluşturmasının henüz doğru bir adım olmadığını gösteriyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>