Hyundai Motor, Grab’e yatırım yaptı

0

Hyundai Motor

Hyundai Motor, Grab’e yatırım yaparak otomotiv sektöründe yenilikçi çalışmalar yapmayı planlıyor. Hyundai Motor artık hizmet ve servis sağlayıcı olarak da adından söz ettirerecek.

Hyundai Motor ve Grabe iş birliği

Güney Kore’nin en büyük otomobil üreticisi olan Hyundai, Güneydoğu Asya yolculuk paylaşımı operatörü Grab’e yatırım yaptığını açıkladı. Grab’in hizmetleri şu anda bölgedeki Singapur, Endonezya, Tayland, Vietnam ve Kamboçya’yı içeren sekiz pazar içinde mevcuttu. Bu anlaşma ile çalışma bölgelerinin artacağı tahmin ediliyor. Hyundai, bu satın alma ile çalışmalarını genişleterek bölgede yeni servis hizmetleri sağlayacak.

İki şirketin, IONIQ Electric gibi çevre dostu modellerini kullanan bir mobilite servis platformu da dahil olmak üzere çeşitli yeni ürünler üzerinde çalışacaklarını belirtildi.

Grab ayrıca kullanıcı temelli sigorta ve bakım çalışmaları da yürütecek. Kore otomobil üreticisi Hyundai, yaptığı bu yatırım hakkında herhangi bir açıklamada bulunmadı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>