Instagram, Hikayeler için ekran görüntüsü alarmı verecek

0

Popüler sosyal medya uygulaması Instagram, sadece 24 saat yayında kalan ve ardından silinen Hikayeler formatındaki fotoğraf ve videolar için yeni bir önlemi hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Kötü niyetli kullanıcılar belli olacak

Instagram mühendislerinin üzerinde çalıştığı ve test aşamasına aldığı alarm ile bir kullanıcı herhangi bir hikayenin ekran görüntüsünü almaya çalıştığında hikayenin sahibine bir uyarı gönderilecek ve hangi kullanıcının ekran görüntüsü almaya çalıştığı haber verilecek.

Ayrıca, ekran görüntüsü almaya çalışan kullanıcıya da ilk denemesinde, “bir dahaki ekran görüntüsü alma denemenizde paylaşımın sahibine uyarı göndereceğiz ve kimliğinizi bildireceğiz,” uyarısı gösterilecek.

Bu uyarıya rağmen ekran görüntüsü almaya çalışan kullanıcının ismi paylaşım sahibine bildirilecek. Böylece paylaşım sahibinin bu “kötü niyetli olabilecek” takipçisini engelleyerek hikayelerine ulaşmasının önüne geçmesi mümkün olacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>