Techinside Google News
Techinside Google News

Intel ve İtalya çip fabrikası için görüşmelerini hızlandırıyor

Intel ve İtalya çip fabrikası için görüşmelerini artırma kararı aldı. 8 milyar euro’lık yatırım için görüşmeler devam ediyor.
- Advertisement -

Intel ve İtalya çip fabrikası için görüşmelerini artırma kararı aldı. 8 milyar euro’lık yatırım için görüşmeler devam ediyor.

Intel ve İtalya çip fabrikası görüşmelere devam ediyor

Intel ve İtalya, gelişmiş bir yarı iletken paketleme tesisi inşa etmek için yaklaşık 8 milyar euro (9 milyar dolar) değerinde olması beklenen yatırımlar konusunda görüşmelerini yoğunlaştırıyor.

Bu anlaşma, ABD’li şirketin gelecek on yıl içinde yarı iletken çip kıtlıklarını önlemeye yardımcı olmak için Avrupa’da son teknoloji üretim kapasitesi için harcamayı planladığı 80 milyar euro’nun yaklaşık %10’unu İtalya’ya güvence altına alması anlamına gelecek.

Reuters’in Ekim ayında bildirdiğine göre, bu planın bir parçası olarak, Avrupa Birliği’nin en büyük ekonomisi olan Almanya, Intel Corp’un planlanan Avrupa ‘megafab’ tesisini karaya çıkarmada başı çekiyor, ancak Fransa çalışmaya devam ediyor.

Bu arada birçok işin hala otomobil üretimi gibi endüstrilere bağlı olduğu AB ülkeleri, son tedarik zinciri sorunlarından sonra Çin ve ABD’den gelen yarı iletken tedariklerine olan bağımlılıklarını azaltmaya istekli.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir