İnternet kullanıcılarının drone merakı

0

Facebook’un ilk test uçuşuna çıkardı Aquila isimli dev drone uçakların etkisinden midir bilinmez, dünya genelinde bu teknolojiye olan merak bir anda yaygınlaşmaya başladı. Öyle ki, GWI tarafından yapılan araştırmaya göre, internet kullanıcılarının üçte biri insansız hava aracı teknolojilerini gelecekte kullanmak istediklerini belirtiyor.

İlk Parrot çıktığından bu yana, özellikle son kullanıcılara yönelik olan araçların “büyüklere oyuncaklar” kategorisinde pazarlandığını inkar etmek mümkün değil. O nedenle yetişkin erkeklerin, kadınlara oranla drone teknolojilerine çok daha fazla ilgi duymaları şaşırtmıyor. Benzer şekilde genç kitle de yaşlılara göre daha fazla “uzaktan kumandalı uçak” istiyor.

drone gwi araştırma

Drone parası olana güzel

Global Web Index’in araştırması gelir dağılımı kırılımında incelendiğinde, sabit geliri en yüksek olan kitlenin aynı zamanda drone teknolojisiyle en çok ilgilenenler olduğu görülüyor. Diğer bir deyişle, insansız hava araçlarını temin etme gücü olmayanlar, “bize gelmez” psikolojisiyle gündemden uzak durmayı tercih ediyor.

Sanayi ve endüstride şimdiden kendine pek çok benzersiz kullanım alanı edinen insansız hava araçları acil durum teslimatlarından, fiziksel olarak erişimi zor olan yerlerde inceleme ve denetim gibi süreçlere kadar geniş yelpazede ihtiyaçlara yanıt veriyor. Henüz emekleme aşamasında sayılabilecek olan bu teknolojilerin son kullanıcı tarafındaki geleceği ise oldukça parlak görünüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>