IoT ve uç bilgi işlem BT değişikliğini yönlendiriyor

0

IoT ve uç bilgi işlem

Forrester Research’ten yeni bir raporun yazarı, IoT ve uç bilgi işlem kullanımının eşzamanlı büyümesinin birbiriyle bağlantılı olduğunu ve her iki alanda da gelecekteki büyümenin emisyonları azaltmak için federal düzenlemeler tarafından yoğun şekilde destekleneceğini söylüyor.

Forrester’ın “Predictions 2022: Edge, IoT, And Networking” raporuna göre, “sürdürülebilirlikle ilgili hizmet” talebi, IoT’yi ve uç noktayı öne ve merkeze yerleştirecek. Karbondioksit seviyelerinin izlenmesi, kirlilik ve hava kalitesi gibi çevresel kullanım örneklerinin tümü, işletmelerin kaynaklarını (su ve güç kullanımını düşünmek) daha verimli yönetmelerine olanak tanıyan IoT sistemleri gibi, giderek daha fazla aranacak.

Raporun baş yazarı Abhijit Sunil, bunun özellikle büyük şirketler arasında önemli bir eğilim olduğunu söylüyor. Sunil: “Fortune 200 şirketlerini araştırdık ve bunların yüzde 58’inin 2020 itibariyle sürdürülebilirlik başkanları vardı. Bu kuruluşların geri kalanının çoğunda bu rolde, sürdürülebilirlikle ilgili sorumlu bir kişi vardı” ifadelerini kullandı.

Sunil, kurumsal dünyada IoT ve Edge’i sürdürülebilirlik stratejisinden ayırmanın giderek zorlaştığını söyledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>