iPhone veri transferi nasıl yapılır?

0

Günümüzde sıklıkla telefon değiştirdiğimizi düşünecek olursak, özellikle veri transferinin ne kadar önemli olduğunu düşünebiliriz. Özellikle iPhone gibi bir modelde veri transferi yapabilmek, iOS’un yapısı nedeniyle, Android’de olduğu kadar kolay değil. Peki, iPhone’dan veri transferi nasıl yapılır?

iPhone sahiplerine veri transferi uygulama tavsiyesi

EaseUS MobiMover Free uygulaması, dünyada ilk kez tam anlamıyla ücretsiz veri transferi servisini sunuyor. Bu uygulama ile eski iPhone’dan yeni nesil iPhone modellerine ve iOS 11 desteği ile birlikte cihazdan cihaza aktarım imkanı sunuyor. Telefondan telefona veri aktarımına ek olarak, telefondan bilgisayara ve bilgisayardan telefona da senkronize çalışarak veri aktarabilirsiniz. 

Tamamen ücretsiz olan EaseUS MobiMover yazılımına bu link üzerinden erişebilirsiniz.

EaseUS MobiMover Free uygulamasını neden kullanmanız gerekir?

Tamamen ücretsiz olan EaseUS MobiMover Free uygulamasını,  eski bir iPad veya telefondan yeni modele geçiş yaparken kullanabilirsiniz. iPhone veya iPad’inizde olası bir veri kaybını önlemek adına yedekleme yapabilirsiniz. Kullandığınız cihazda depolama alanı açmak isterseniz, MobiMover Free yazılımından faydalanabilirsiniz.

Başka iOS işletim sistemli cihazlar ile telefon ve tablette yer alan verileri  paylaşmak isterseniz de bu uygulamadan faydalanmanız mümkün. Özellikle de iPhone 8 serisi ve iPhone X modellerinin satışı ile birlikte eski cihazlardan yeni cihazlara çok ciddi bir veri transferi süreci ortaya çıkacak. Bu noktada ise EaseUS MobiMover Free uygulaması, kolay kullanım şekli ve şık arayüzü ile birlikte çok pratik bir kullanım sağlayacak.

Robotik yelek piyasaya çıkıyor!

İşletim sistemi noktasında Windows 8, 8.1 ve Windows 10 işletim sistemleri ile destekli çalışan yazılım. iPhone 4s, 5, 5s, 6, 6s, 6 Plus, 6s Plus, 7, 7 Plus, 8, 8 Plus, X ve iPad mini2, 3, 4, iPad Air, iPad Air 2, iPad Pro gibi modellerle tam olarak çalışıyor. Şimdi bu uygulama için dilerseniz bir örnek verelim.

iOS cihazdan iOS 11’li bir cihaza verilerimizi nasıl taşırız?

Öncelikli olarak  Windows işletim sistemli bilgisayarınıza EaseUS MobiMover uygulamasını indirin. Programı kullanabilmek için iTunes yazılımının da bilgisayarınızda olması gerekiyor. 3. parti uygulamaların çalışması için bu bir zorundalık.

İkinci aşama olarak, minimum iOS 8 işletim sistemine sahip olan cihazınızı bilgisayara bağlayın ve MobiMover uygulamasını çalıştırın. Bağlantı gerçekleştiğinde iPhone ekranında “bu bilgisayara güven” şeklinde bir mesaj alacaksınız. Bu soruya “güven” (trust) butonuna basarak devam edin.

Yazılıma girdikten sonra Transfer to Other Device seçeneğine basın ve telefondaki verilerin yüklenmesi için bir süre bekleyin. MobiMover yazılımı transfer için uygun olan tüm dosyaları otomatik olarak seçecek. İsteğe bağlı olarak verilerinizi seçtikten sonra Transfer butonuna basın ve cihazlar arasında senkronizasyonu başlatın. 

iphone

İşlemin süresi ise taşıyacağınız dosyaların kapasitesine göre değişkenlik gösterecek. Bu noktada cihaz ile bilgisayar bağlantısını kesmemeniz gerekiyor. Bu program sayesinde mobil cihazdan mobil cihaza veri taşınabildiği gibi, mobil cihazdan bilgisayara da taşınabiliyor.

Tamamen ücretsiz olan EaseUS MobiMover yazılımına bu link üzerinden erişebilirsiniz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>