Techinside Google News
Techinside Google News

İtalya’da telekom sektöründe önemli bir birleşme oluyor

Tiscali ve Linkem, İtalya’da en büyük beşinci telekom şirketini oluşturacak. Tiscali ve Linkem bu amaçla birleşmeye gidiyor.
- Advertisement -

Tiscali ve Linkem, İtalya’da en büyük beşinci telekom şirketini oluşturacak. Tiscali ve Linkem bu amaçla birleşmeye gidiyor.

İtalya’da telekom sektöründe yeni birleşme

İtalya’da Telekom alanında büyük bir birleşme oluyor. Telekom operatörü Tiscali ve özel geniş bant grubu Linkem’in bir birimi olan Linkem Retail, İtalya’nın en büyük beşinci sabit hat telekom operatörünü oluşturacak bir anlaşma ile birleşiyor.

Hareket, İtalya’nın son on yılda daralan gelirler ve marjlarla karşı karşıya olan hiper-rekabetçi telekom sektöründe konsolidasyon için bir baskı oluşturuyor.

İtalya’nın geniş bant bağlantısını artırmak için milyarlarca Euro’luk Avrupa Birliği kurtarma fonlarından yararlanmaya hazırlandığı ve telekom endüstrisinin geçen ay ABD’li özel sermaye devi KKR’nin eski telefon tekeli Telekom’u devralma önerisinin ardından dalgalanmaya başladığı bir zamanda geliyor.

Planlanan anlaşmanın bir parçası olarak Linkem, Linkem Perakende’de sahip olduğu her bir Euro’luk sermaye için 5.0975 Tiscali hissesi alacak. Tamamlandığında Linkem, yüzde 62 hisse ile Tiscali’nin en büyük yatırımcısı olacak. Şirketler, gelecek yılın ilk yarısında tamamlanması beklenen anlaşmanın Mart ayına kadar yapılacak olağanüstü toplantıda Tiscali’nin azınlık hissedarları tarafından desteklenmesi gerektiğini söyledi.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir