İyi işveren olmanın yolu dijitalleşmeden geçiyor

0

Top Employer Enstitüsü’nün her yıl düzenlediği listede bu yıl üst üste altıncı kez en iyi işveren seçilen NN Hayat ve Emeklilik’in bu başarısında, hibrit çalışma adımlarını hızla atması ve bunu dijitalleşme ile desteklemesi etkili oldu.

NN Hayat ve Emeklilik İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Hong-Wha Ling, “Çalışanlarımızın kendilerini mutlu ve güvende hissetmelerine odaklandığımız bu süreçte, hibrit sistemi hayata geçirerek, mekan bağımsız bir düzen oluşturmak üzere harekete geçen ilk şirketlerden biri olduk. Yöneticilerin ekiplerini ve iş yüklerini organize edebilmeleri, İK süreçlerinin modernize edilmesi, dijitalleştirilmesi ve çalışanlar için bireysel sayısız öğrenme ve gelişim fırsatları sunulması gibi çeşitli uygulamalar da bunun bir parçasıydı” diyor.

Dünyada beş kıtada 123 ülke, 1800’den fazla işveren ve 8 milyonu aşkın çalışan temsil eden En İyi İşverenler Enstitüsü, 31 yıldır daha iyi  çalışma ortamları sunmayı amaçlıyor.  Her yıl gerçekleştirilen En İyi İşverenler araştırması; insan stratejileri, çalışma ortamı, iyi yaşam, yetenek kazanımı, öğrenme ve çeşitlilik olmak üzere altı insan kaynakları dalında toplam 20 farklı başlıkta gerçekleştirilen çalışmalarla belirleniyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>