Jack Dorsey, Trump ile görüştü

0

ABD Başkanı Donald Trump’ın Twitter tutkusu çok iyi biliniyor. Hiçbir şekilde Twitter hesabından vazgeçmeyen, gizli servisin kendisine verdiği güvenli telefonda Twitter kullanabilmesini şart koşan ve ülke meselelerini bakanlarından, danışmanlarından önce Twitter’da paylaşarak şok yaratan Trump, sonunda Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey ile buluştu.

Jack Dorsey ile Twitter yöneticilerinin de yer alacağı toplantıda, Twitter’ın açıklamalarına göre, “halka açık paylaşımların sağlığı” konusu görüşülecek. 

Diğer bir deyişle Twitter ekibi, Türkiye konusundaki görüşlerini de sık sık Twitter üzerinden ve diplomatik üsluptan yoksun şekilde paylaşarak kriz yaratan Trump’ın, özellikle Twitter’ın kurallarına ters düşen üslubu konusunda konuşması bekleniyor zira pek çok kullanıcı tehdit, hakaret, ırkçılık ve saldırganlık içeren tweet’leri nedeniyle Twitter’ın kurallarını çiğneyen Trump’ın hesabının kapatılmasını istiyor. Ancak elbette Jack Dorsey, Trump taraftarı olmamasına rağmen, ABD Başkanı’nın hesabını kapatmaya cesaret edemiyor.

Cumhurbaşkanı’nın hesabını silin!

Öte yandan ABD Başkanı’nın Twitter’dan, kendi hesabı için daha fazla yetenek, daha fazla yetki isteyebileceği, beğenmediği yorumlar yapan kullanıcıların veya düşmanlık beslediği ülkelerin yöneticilerine ait hesapları tek düğmeye basarak silmek gibi imkanların açılmasını isteyeceğine dair espriler de ABD medyasında dile getiriliyor. Bir kısım kullanıcı ise bunların şaka olmadığını ve Trump’ın bunları gerçekten isteyeceğini vurguluyor.

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>