JEDI ihalesi için yürütme durduruldu!

0

JEDI ihalesi

ABD’de Savunma Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen JEDI ihalesi için yürütmeyi durdurma kararı verildi. JEDI ihalesinde ABD hükümeti ile Amazon karşı karşıya geldi.

JEDI ihalesi tartışmaları sürüyor

ABD’de Savunma Bakanlığı tarafından JEDI ihalesi başlatılmıştı. Bu ihaleyle ilgili Amazon tarafından ortaya atılan iddialar sonrasında mahkeme yürütmeyi durdurma kararı verdi.

Amazon tarafından yapılan açıklamada, JEDI ihalesine direkt olarak Trump’ın dahil olduğu ve Amazon’u ihalede saf dışı bıraktığı iddia edilmişti. 10 milyar dolarlık bulut teknolojisi ihalesini kazanan ise Microsoft olmuştu.

Amazon, ihalede haksız yere devre dışı bırakıldığını iddia ederek bu konuyu mahkemeye taşımıştı. Mahkeme, yaptığı incelemeler sonrasında yürütmeyi durdurma kararı verdi.

Yürütmeyi durdurma kararıyla birlikte, bu ihale için yeniden incelemeler gerçekleştirilecek. Yapılacak incelemeler sonrasında, ihale sonucunun iptaline karar verilip verilmeyeceği ise şimdiden merak ediliyor.

Amazon mahkeme heyetinden, Özellikle Savunma Bakanlığı sözcüsü Dana Deasy’nin yeniden dinlenmesini istedi.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>