Kod yazmadan yapay zeka modeli oluşturabilirsiniz

0

Microsoft tarafından yayınlanan yeni uygulamayla kod yazmadan yapay zeka modeli oluşturabilirsiniz. Üstelik uygulama ücretsiz olarak yayınlandı.

Kod yazmadan yapay zeka: Lobe

Microsoft, Windows ve Mac kullanıcıları için yeni bir uygulama yayınladı. Bu uygulama yapay zeka ve makine öğrenimi konularında kullanıcıların daha iyi seviye gelmesini hedefliyor.

Lobe isimli masaüstü uygulama, şu anda yalnızca görüntü sınıflandırma özelliğine sahip. Microsoft, yapacağı geliştirme çalışmalarıyla diğer modeller ve veri türleri için de uygulamayı kullanışlı hale getirmeyi hedefliyor.

Ücretsiz bir şekilde yayınlanan uygulamada, kullanıcıların yapay zekanın öğrenmesini istediği şeyin bir örneğini göstermeleri yeterli oluyor. Daha sonra uygulamaya özel bir makine öğrenmesi modeli ekleniyor ve bu model otomatik olarak çalıştırılıyor. Uygulama, neredeyse gerçek zamanlı olarak sonuç verebiliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>