Lyft bisiklet ve scooter paylaşım planını açıkladı

0

Lyft bisiklet

Lyft bisiklet ve scooter paylaşım hizmeti ile kullanıcı dostu bir politika sürdürmeye devam edecek. Lyft paylaşım hizmetleri ile kişisel araç kullanımını azaltmak istiyor.

Lyft bisiklet ve scooter paylaşımını başlatacak

Araç paylaşımı hizmetinin ötesine geçmeyi planlayan Lyft, bisiklet ve scooter paylaşımı ile ilgili gelecek planlarını açıkladı. Motivate’i satın olacak şirket, kullanıcılara, toplu taşımadan indikten sonra da hizmet etmeyi hedefliyor. Blog yazısındaki açıklamaya göre, yakında gerçek zamanlı toplu taşıma bilgilerini alınabilecek, çok modlu bir seyahat planlayabilecek. Lyft Bisikletleri ve Scooter’ı yerel bir toplu taşıma durağına ya da paylaşımlı biniş noktasına bağlanabilecek.

Bu sayede topluma taşımaya binmeden önce ve bindikten sonra kullanıcılar bisiklet veya scooter ile kalan kısa mesafelerini tamamlayabilecekler. Şu anda yüzde 35 oranında paylaşımlı hizmet veren Lyft, 2020 yılına kadar bunu yüzde 50’ye çıkarmayı planlıyor.

Lyft 2019 yılının sonunda, 1 milyon arabanın yollardan çekilmesini, kullanıcıların araç paylaşım hizmetlerine yönelmesini hedefliyor. Geçtiğimiz yıl topluluk üyelerinden 250.000 kişinin kişisel arabalarını bıraktığı belirtiliyor.

Lyft ve Uber, San Francisco’da elektrikli scooter programlarını uygulamak için başvuruda bulundu. Ancak kentin belediye ulaştırma dairesi, hangi beş şirketin izin alacağı konusunda henüz karar vermedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>