Microsoft PlayFab’i satın aldı

0

Microsoft PlayFab

Microsoft PlayFab ile oyun sektöründe de güçlü bir konuma gelmek istiyor. Microsoft, bulut bağlantılı oyun geliştiricileri için bir platform ve araçlar sağlayan PlayFab’ı satın aldı. Bu satın almayla Microsoft, Azure ile yeni bir sinerji yaratmayı planlıyor.

Microsoft PlayFab ile iddialı konuma geliyor

Microsoft, işletmelere odaklanan bir şirket olsa da oyun alanına her zamankinden daha fazla yatırım yapıyor. Maddi şartları belirtilmeyen bu anlaşma ile bulut bağlantılı oyunların geliştirilmesinde önemli yeniliklerin sağlanabileceği belirtiliyor. Yetkililer, Microsoft’un Azure’de akıcı bir oyun hizmeti başlatabileceğini belirtti.

Seattle merkezli PlayFab dört yıl önce kuruldu ve bu sektörde çok hızlı bir büyüme gösterdi. PlayFab güncel 700 milyondan fazla oyuncuya hizmet ediyor. Müşterileri arasında ise Disney, Rovio ve Atari gibi öncü şirketler bulunuyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>