Microsoft’un bulut servisleri son çeyrekte yüksek uçtu

0

Microsoft’un 2019 ilk çeyrek raporları açıklandı ve şirketin geçtiğimiz yıllarda bir bulut şirketine dönüşmek konusundaki kararının ne kadar doğru olduğu bir kez daha ortaya çıktı.

Azure %73 büyüdü

Yazılım devinin açıklanan mali raporlarına göre, şirketin bulut gelirleri son çeyrekte %22 büyüyerek 9.2 milyar dolara çıktı. Bu büyümenin büyük kısmı ise Azure servisindeki %73’lük büyümeden kaynaklanıyor.

Şirket bu yeni rakamlarla, PC üretiminden ve ofis yazılımlarından kazandığı gelire de yaklaşmış oluyor. Çoğunluğu Surface satışlarından gelmek üzere, şirket 2019’un ilk çeyreğinde PC satışlarından 10.7 milyar dolar, ofis ve üretkenlik yazılımlarının gelirlerlerinden de 10.2 milyar dolar elde etti.

Diğer bir deyişle, bulut servisleri artık Microsoft için Windows ve Office ürünleri kadar değerli bir iş alanına dönüşmüş durumda.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>