Mitsubishi CarPlay teknolojili yeni aracını duyurdu

0

Mitsubishi CarPlay

Mitsubishi CarPlay teknolojisini benimseyen şirketler arasına katıldı. Yeni nesil Outlander, araç içi bilgi eğlence sistemiyle dikkat çekiyor.

Mitsubishi CarPlay teknolojili Outlander’ı duyurdu

Mitsubishi, günümüzün en ilginç şirketlerinden biri diyebiliriz. Klimadan otomobile hatta içeceğe kadar birçok farklı alanda üretime bulanan Mitsubishi, yeni nesil teknolojileri de benimseme konusunda da öncü şirketler arasında yer alıyor.

Birçok farklı model aracı bulunan Mitsubishi, CarPlay teknolojisini de benimsemeye başladı. 2022 Outlander isimli modelini taıntan Mitsubishi, bu araçta CarPlay kullandı. Kablosuz CarPlay, buletooth ve wifi ile çalışıyor. Outlander aracında bulunan CarPlay’in yanı sıra Android Auto sistemini de destekleyen 9 inçlik ekran, kullanıcılara büyük kolaylıklar sağlıyor. Bilgi eğlence sistemleriyle donatılan araç, sürüş sırasında kullanıcılar ve yolcularla etkileşim halinde bulunuyor.

Nisan 2021’de Kuzey Amerika’da satışa çıkacak olan Mitsubishi Outlander, 25 bin 795 dolarlık satış fiyatına sahip. Daha önce Honda, Ford ve BMW gibi dev isimler CarPlay teknolojisini kullanmışlardı. Mitsubishi gibi önemli bir üreticinin de CarPlay kullanması, teknolojinin geleceği açısından umut veriyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>