Pirelli’nin elektrikli araç lastiği kullanıma geçiyor

0

Pirelli elektrikli araç lastiği

Pirelli’nin elektrikli araç lastiği Lucid Air tarafından kullanıma geçiyor. Bu lastik, sadece elektrikli araçlara özel olmasıyla farklılık gösteriyor.

Pirelli’nin elektrikli araç lastiğinin özellikleri

Pirelli, elektrikli araç kategorisinde SUV gibi ağır araçlara özel geliştirdiği yüksek taşımak kapasitesine sahip olan lastiğini tanıttı.

Bu lastik, ağır araçlarda kullanım için idealken üstün sürüş konforu sağlıyor ve düşük dönme direnciyle kontrolü kolaylaştırıyor. Pirelli’nin özel lastiği, aynı boyutlardaki standart lastiklere kıyasla yüzde 20 oranında daha fazla yük taşıyabiliyor.

Pirelli HL lastiklerin kullanılacağı ilk otomobil ise Lucid Air’in elektrikli araçları olacak. ABD’de üretilen ve 2021 yılı sonunda satışa çıkacak olan Lucid Air’in araçları için Pirelli P ZERO lastikler sunulacak.

Pirelli’nin Ar-Ge’den sorumlu yöneticisi Pierangelo Misani, en ileri teknik çözümleri aradıklarını ve konumlandırmaya devam ettiklerini söylüyor. Ayrıca yeni elektrikli ve hibrit araçlar için öngörülebilir teknolojilere odaklandıklarını belirtiyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>