Podcast hizmeti Podimo yatırım aldı

0

Podcast hizmeti Podimo

Podcast yayınlarına artan talep, bu alandaki girişimlerin de hızlanmasını sağlıyor. Podcast hizmeti Podimo için 11.2 milyon Euro yatırım yapıldı.

Podcast hizmeti Podimo için 11.2 milyon Euro yatırım

Sesli içerik yayıncılığı, ulaşılabilirliği ve her zaman kullanılabilirliği nedeniyle büyük bir ilgi görüyor. Başta Spotify olmak üzere çeşitli platformlar üzerinden podcast yayınları yapılıyor.

Ancak sadece podcast ve kısa sesli içeriklere yönelik hizmet veren girişim sayısı bir hayli kısıtlı. Danimarka merkezli Podimo isimli girişim ise bu sayılı girişimlerden sadece bir tanesi. 2019 yılında kurulan Podimo, podcast ve kısa sesli içeriklerle hizmet verirken, kişiselleştirilmiş öneriler de sunuyor. Podimo gelirini ise ücretli abonelik sisteminden sağlıyor. Ayrıca Podimo elde ettiği gelirin belirli bölümünü de yayıncılarla paylaşıyor.

Çok kısa bir geçmişi olmasına rağmen Podimo, başarılı bir şekilde hizmet vermeye devam ediyor. Hatta bu sayede Podimo yeni yatırımlar da almaya başladı. A serisi yatırım almayı başaran Podimo, 11.2 milyon Euro tutarında yatırım aldı.

Podimo’nun kurucu isimlerinden Strunge, gelişmekte olan podcast endüstrisindeki iki zorluğu ele almak istediklerini söylüyor. Bunlardan birincisi, dinleyicileri sevdikleri içerikle akıllı bir şekilde eşleştirmek, ikincisi ise içerik oluşturuculara yeni bir gelir akışı sağlamak diyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>