Postacı robot satışa çıkıyor

0

Postacı robot

Agility Robotics şirketi tarafından geliştirilen postacı robot Digit satışa çıkıyor. Digit’in ilk sahibi ise otomotiv sektörünün devi Ford oldu.

Postacı robot Ford tarafından alındı

ABD merkezli Agility Robotics, postacı olarak lanse ettiği Digit isimli robotu artık piyasaya çıkardı. Digit’in satışa sunulmasının ardından satın alan ilk şirket ise Ford oldu.

Ford’un Digit robotu ile otonom kargo işlemlerini destekleyeceği belirtiliyor. Digit robottan 2 adet satın alan Ford, Digit’i şirket içindeki paket ve kargo taşıma gibi görevlerde kullanacak. İnsansı bir vücuda sahip olan Digit, 18 kg’a kadar ağırlık taşıyabiliyor. Ayrıca kendi kendine katlanarak çok az yer kaplayacak bir hale de geliyor. Digit, lidar sensörleri sayesinde otonom olarak hareket kabiliyetine sahip.

Ford’un bu robotu satın almak için ne kadarlık bir ödeme yaptığına dair henüz resmi bir açıklama da yapılmadı.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>